Tarih 23.11.2012
Okuma Sayısı 4460
Yazdır Yazıcı dostu çıktı al
Resim
Video
Akıllı Resim
Ses
Etiketler Asuman Büber   Anadolu Sağlık Meslek Lisesi  
İceriğe
ODAKLAN
  YAZI ARŞİVİNİ GÖR

MANŞET HABERLER


Anadolu Sağlık Meslek Lisesi OluyorKartal Yakacık’ta faaliyet gösteren Yakacık Lisesi yıkılarak yerine yenisinin yapılacağı, Yüksel-İlhan Alanyalı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi olarak 2013-2104’te eğitim öğretime başlayacak.


Kartal Yakacık’ta faaliyet gösteren Yakacık Lisesi yıkılarak yerine yenisinin yapılacağı, Yüksel-İlhan Alanyalı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi  olarak 2013-2104’te eğitim öğretime başlayacak. Konuyla ilgili protokol geçtiğimiz günlerde imzalandı.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nde imzalanan yeni protokole göre, eski bina yıkılarak 24 derslikli yeni bina inşa edilecek. Okul müdürü Asuman Büber’in verdiği bilgilye göre Yakacık Lisesi 1979 yılında 12 derslikli ilköğretim binası olarak inşa edilmiş, 1992 yılandan itibaren de Yakacık Lisesi olarak eğitim-öğretime devam etmiş.

Okul müdiresi Asuman Büber’in girişimleri sonucu gerçekleşen proje bölgedeki büyük bir eksikliği de giderecek.

Bağışçılar Yüksel Alanyalı ve İlhan Alanyalı tarafından yapılacak yeni  bina bağışçıların Kartal’a kazandırdıları ikinci okul olacak. Yakacık Lisesi Müdiresi Asuman Büber, “Bağışçılarımızın inşa edecekleri yeni ve son derece modern eğitim yuvasında daha kaliteli ve güvenli eğitim öğretim yapacağız. Tüm velilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz adına kendilerine teşekkür ediyoruz.”dedi.


  • selma oghan
    18.01.2014 14:06:38
    Ben teşekkür etmiyorum.orada 1979 dan bu yana mezun olan öğrencilerin geçmişi var.en güzel yıllarımız bu okulda geçmişti. Yapıyorsun bari adını aynı bırak. 
1994- 2016 © Duyuru Pendik Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz yazı, resim, videolar alınamaz. İçerik ekleyenlerin yazıları kendi sorumluluğundadır.
Duyuru Pendik bu sorunluluğu yüklenmez.
Duyuru Pendik Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği Üyesidir.

Duyuru Pendik'i Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle